Dnia 20 listopada 2018r. w SP 3 w Wąbrzeźnie z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości został zorganizowany Miejski konkurs historyczny ,,Niepodległa” przeznaczony dla uczniów klas VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjum . W konkursie wzięło udział 17 uczniów z wąbrzeskich szkół. Organizatorzy konkursu przygotowali test, który pozwalał sprawdzić wiedzę z zakresu historii naszego kraju. Musieli oni także wykazać się znajomością osiągnięć polskich sportowców, rozpoznać symbole parków narodowych oraz charakterystyczne budowle. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i reprezentowali wyrównany poziom. Zwycięzcą konkursu został uczeń SP 3, który pokonał jednym punktem laureatów drugiej lokaty, kolegę z SP 3 oraz ucznia klasy VIII c naszej szkoły - Bartka Sochę. Trzecie miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 1. Nieco więcej zabrakło do podium pozostałym reprezentantom Dwójki: Mikołajowi Baran, Magdalenie Biegniewskiej, Kubie Grozdew, Martynie Kurkowskiej. Wszystkim im gratulujemy udziału , a Bartkowi - zajęcia drugiego miejsca!
W ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła Młodych Patriotów” w naszej placówce został zorganizowany także konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III pt. „100 - lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”. Wzięło w nim udział ponad pięćdziesięciu uczniów, którzy przygotowali ciekawe prace wykonane różnymi technikami. Wszystkie dzieła można było obejrzeć na wystawie w budynku szkoły na pierwszym piętrze. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w piątek - 9 listopada, podczas szkolnego przeglądu piosenek patriotycznych pod nazwą „Sercu memu bliska”.
Julia Witkowska – kl.Ia,
Mateusz Kułaga – kl.Ib,
Kacper Stasiak – kl.Ic,
Wojciech Dziaduszweski – kl.Id,
Amelia Trędewicz - kl.IIa,
Lena Berg – kl.IIb, Wiktoria Czerwińska kl.IIIa,
Oliwia Lewandowska - kl.IIIb.
Gratulujemy!
Danuta Kurzyńska
Powspominajmy
Dokładnie 8 czerwca ubiegłego roku szkolnego, uczniowie Dwójki oraz Gimnazjum nr 1 przy patronacie dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wąbrzeźnie, uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Ideą akcji było bicie rekordu czytania.
Miesięcznik Biblioteka w Szkole, który był organizatorem przedsięwzięcia, postanowił wyróżnić m. in. naszą szkołę za podjęcie się tego zadania, z którym nasi uczniowie problemu przecież nie mają, gdyż czytanie to dla większości pasja. W podziękowaniu otrzymaliśmy od redakcji miesięcznika zestaw książek do biblioteki. Już na was czekają! Zapraszam!
Kolejny sukces Wiktorii
Po raz kolejny swoje umiejętności taneczne pokazała nam Wiktoria Wiśniewska. Tym razem aktualna wicemistrzyni Europy 18 listopada 2018 roku startowała na Mistrzostwach Świata w tańcu World Artistic Dance Federation w Libercu - Czeska Republika.
Członkini grupy tanecznej FLEX zaprezentowała się w kategorii Urban Street Dance Solo Juveniles. Poszczególne etapy przebrnęła aż do półfinału, gdzie pozostało już tylko 11 najlepszych tancerzy. Do kolejnego finałowego etapu zabrakło zaledwie 1 punku.
Pomimo tego dla Wiktorii była to kolejna lekcja i doświadczenie na parkiecie międzynarodowym.
Mamy nadzieje, że to nie koniec woli walki i że kolejne jeszcze większe sukcesy przed Wiktorią, czego serdecznie jej życzymy.
I Konkurs Pieśni i Utworów Patriotycznych w Golubiu - Dobrzyniu
Nasze uczennice: Laura Osiadacz z klasy 1a oraz Zuzanna Rusinek z klasy 2a, uczestniczyły w I Konkursie Pieśni i Utworów Patriotycznych w Golubiu - Dobrzyniu i zajęły w nim czołowe miejsca - Zuzia została laureatką I i III lokaty, a Laura jest zdobywczynią II miejsca.
Serdecznie gratulujemy obu dziewczynkom, szczególnie, że - jak już pisaliśmy - odniosły sukces również podczas Przeglądu Pieśni Patriotycznych w WDK w Wąbrzeźnie.
Pasowanie na czytelnika
Ubiegły tydzień w bibliotece Dwójki minął pod znakiem pasowania na czytelnika. Uczniowie klas pierwszych poznali zasady zachowania się w tak wyjątkowym miejscu jak biblioteka, postępowania podczas wypożyczania książeczki oraz złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować i kochać książki. Od tej chwili biblioteka stoi dla nich otworem, oferując wiedzę, przygodę i radość odkrywania tego co nowe i tajemnicze. Zapraszam wszystkich do biblioteki!
Trzecie spotkanie koła kulinarnego to pieczenie rogalików krucho – drożdżowych z musem jabłkowym lub marmoladą. Wszystkim smakowały! A na ostatnich zajęciach koła wykonywałyśmy pizzę z pieczarkami i szynką. Wszystkim smakowała o czym świadczą dokładki!
Sylwia Szczepaniak
Koncert "Dla Niepodległej"
15 listopada sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 2 rozbrzmiała wzruszającymi melodiami polskich pieśni patriotycznych. Koncert "Dla Niepodległej", przygotowany pod kierunkiem p. Doroty Pyć i p. Janusza Przybyło, miał na celu uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie, nauczyciele i rodzice wystąpili przed przybyłymi gośćmi chóralnie i solowo wykonując pieśni patriotyczne, które układały się w "wyśpiewane" losy Polaków - od czasów wojen z Krzyżakami w obronie swoich granic po liczne zmagania w długiej porozbiorowej drodze do odzyskania narodowej wolności. Zabrzmiały: "Bogurodzica", "Pieśń o małym rycerzu", "Dumka na dwa serca", "Rota", "Pierwsza Brygada", "O mój rozmarynie", "Przybyli ułani pod okienko", "Czerwone maki na Monte Cassino", "Po ten kwiat czerwony", "Dziś do ciebie przyjść nie mogę", "Zegarmistrz światła purpurowy", "Ojczyzno ma", "Miejcie nadzieję", "Gdzie są chłopcy z tamtych lat", okraszone ciekawostkami na temat ich powstania. Koncert zakończył utwór finałowy: piosenka "Niepodległa, niepokorna". Wykonane melodie oraz dekoracje stworzyły niezwykły, wzruszający klimat i wywołały u słuchaczy poczucie narodowej dumy. Występ został nagrodzony gromkimi brawami widowni.
Anna Piórkowska
Konkurs recytatorski poezji patriotycznej dla przedszkolaków
Dnia 16 listopada w naszej szkole odbył się KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ dla przedszkolaków z grup 4, 5 i 6 – latków pod hasłem „Kto ty jesteś? Polak mały”. Celami konkursu były przede wszystkim: budzenie miłości do ojczyzny, kształtowanie postaw patriotycznych, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. W konkursie wzięły udział dzieci z Przedszkola Miejskiego Bajka oraz z Oddziałów Przedszkolnych w SP2. Uczestnicy recytowali wiersze Wandy Chotomskiej, Joanny Białobrzeskiej, Elżbiety Krystek, Czesława Janczarskiego, Włodzimierza Domeradzkiego i Jana Salacha. Wszystkie dzieci na wysokim poziomie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie.
Jury w składzie:
p. dyr. Ilona Czarnecka, p. Lidia Jabłońska i p. Ireneusz Topolewski wyłoniło zwycięzców:
Kategoria 4- latki
I miejsce Alicja Paczkowska - Przedszkole „Bajka”.
II miejsce Klara Biestek - Przedszkole „Bajka”.
III miejsce Mikołaj Dziadosz - Odział Przedszkolny SP2.
Kategoria 5- latki
I miejsce Nina Jabłońska - Przedszkole „Bajka”.
II miejsce Amelia Dymitrog - Odział Przedszkolny SP2.
Kategoria 6- latki
I miejsce Tymon Paszek - Odział Przedszkolny SP2.
II miejsce Iga Piotrowska - Przedszkole „Bajka” i Kinga Terlińska Odział Przedszkolny SP2.
III miejsce Zofia Kamycka - Przedszkole „Bajka”, Tomasz Kopyciński - Przedszkole „Bajka”.
Mieliśmy przyjemność gościć dyrektor Przedszkola "Bajka", Panią Marzenę Wilkosz, nauczycieli i rodziców. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę.
Serdecznie dziękujemy sponsorom Firmie „Midom” p. Michała Smoleńskiego, Piekarni p. Bogdana Jarząba, Piekarni P. Bogusława Nowakowskiego, Urzędowi Miasta Wąbrzeźno, Starostwu Powiatowemu.
Beata Wiśniewska
Dzień Języków Obcych
14.11 w budynku Gim.nr 1 uczniowie sp z klas VI, VII i VIII przygotowali imprezę związana z Europejskim Dniem Języków Obcych obchodzonym 26.09. Każda klasa odpowiedzialna była za przygotowanie krótkiej prezentacji z najciekawszymi informacjami z wcześniej wylosowanym krajem oraz stoiska z pamiątkami i gadżetami z nim związanymi. Oto wylosowane kraje:6a-Francja,6b-Szwecja,6c-Ukraina, 7a -Hiszpania,7b-Anglia,8a-Belgia,8b-Niemcy,8c-Austria.Wszystkie klasy wywiązały się ze swych zadań na 6.Na stoiskach przygotowanych przez uczniów nie tylko można było dowiedzieć się ciekawostek związanych z prezentowanym krajem ale również spróbować lokalnych przysmaków. Swój udział w wydarzeniu miała również publiczność, ponieważ po każdej prezentacji uczniowie prezentujący dany kraj zadawali pytania publiczności, a wygrana była słodka:)
Paulina Garbina
„100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”
Rada Samorządu Uczniowskiego Dwójki włączyła się w akcję „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”, która polegała na wysłaniu 100 pocztówek przedstawiających Wąbrzeźno do 100 szkół z różnych miejsc w Polsce. Głównym celem akcji było upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz promocja regionu, z którego pochodzi nasza szkoła.
Na tablicy możemy obejrzeć pocztówki z całej Polski, które przyszły do nas. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji!
Spotkanie w College Akademia Nauki i Techniki Jazdy
08.11.2018 r. uczniowie klasy IV a wraz z wychowawcą, p. Małgorzatą Sukowską wybrali się na zajęcia do College Akademia Nauki i Techniki Jazdy, której nowa siedziba znajduje się przy ul. Krasińskiego 4 w Wąbrzeźnie. Instruktor, p. Marcin Strzelecki w ciekawy i przystępny sposób przedstawił uczniom zagadnienia związane ze znajomością znaków drogowych, budowy roweru, budowy i zastosowania gaśnic oraz udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie mieli możliwość czynnie wziąć udział w zajęciach i przekonać się jak ważna jest widoczność pieszego i rowerzysty na drodze oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Poza tym każdy uczestnik zajęć mógł założyć alkogogle symulujące obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, problem określania kierunków, zniekształcenie obrazu, zmiany w ocenie odległości czy też podwójnego widzenia po spożyciu alkoholu. Uczniowie na własnej skórze mogli przekonać się w jaki sposób zachowuje się człowiek po spożyciu alkoholu.
Dzięki tak ciekawym i atrakcyjnym zajęciom uczniowie wiele się nauczyli i z pewnością będą mogli wykorzystać tę wiedzę podczas przygotowania się do karty rowerowej.
Jeszcze raz dziękujemy panu Marcinowi Strzeleckiemu oraz College Akademia Nauki i Techniki Jazdy za upominki dla dzieci oraz wspólnie spędzony czas.
Rekord Dla Niepodległej
W piątek, 9 listopada, o godz. 11.11 uczniowie wąbrzeskich szkół: SP2 i Gimnazjum włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”, w ramach której dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wspólnie zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy na wąbrzeskim rynku. "Mazurek Dąbrowskiego" zabrzmiał niezwykle, jednocząc wszystkich Polaków, i tych najmłodszych, i tych nieco starszych.
Śpiewem o Niepodległej
13 listopada w Wąbrzeskim Domu Kultury odbył się III Wojewódzki Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej.
Wśród wielu znakomitych wokalistów i zespołów zaprezentowały się także trzy uczennice z SP2:
- Laura Osiadacz z piosenkami: "Po ten kwiat czerwony" i "Przybyli ułani",
- Amelia Scheffler śpiewając: "Rozkwitały pąki białych róż" i "Szara piechota"
- Zuzanna Rusinek, która wykonała utwory: "Czerwone maki na Monte Cassino" oraz "Niepodległa, niepokorna".
Dziewczynki śpiewem uczciły setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.Sylwia Rusinek
Koło "Konstrukcje"
Rozpoczęły się także zajęcia koła ,, Konstrukcje ‘’. Będą w nich brac udział uczniowie kl. I c. Zajęcia będą odbywać się w co drugi poniedziałek. Dzieci bardzo chętnie w nich uczestniczyły. Zapoznały się ze specjalnym nazewnictwem klocków a później budowały.
Sylwia Szczepaniak
Kasztanowce nadal potrzebują pomocy!
Jak co roku uczniowie Dwójki pomagają kasztanowcom w nierównej walce ze szkodnikiem tych drzew - szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Na jednym drzewie może znajdować się nawet sto poczwarek tego niechcianego "lokatora", który w ciągu sezonu potrafi zniszczyć większość jego liści, co w konsekwencji może doprowadzić do obumarcia kasztanowców.
Uczniowie grabią opadłe liście zbierając je do worków, które zostają później zutylizowane. Nieoceniona jest tu pomoc pracowników Urzędu Miejskiego, którzy nie tylko dostarczają młodym ekologom niezbędne materiały i zajmują się logistyką, ale również motywują i dopingują ich do dalszych działań na rzecz ochrony naszych pięknych zasobów lokalnej przyrody. Dziękujemy
Anna Kursa
Koło kulinarne
Od października ruszył kolejna edycja koła kulinarnego. Tym razem uczestniczą w nich uczennice kl. III b. Na pierwszych zajęciach smażyłyśmy naleśniki – do wyboru z dżemem lub twarożkiem a na drugich wykonywałyśmy zapiekanki z pieczarkami i szynką. Pycha!
Sylwia Szczepaniak
Motywy religijne w muzyce i sztuce - konkurs WDK
Wąbrzeski Dom Kultury organizował konkurs pod hasłem "Motywy religijne w muzyce i sztuce", w ramach którego przeprowadzany był m.in. wojewódzki konkurs plastyczny pt. "Śladami budowli sakralnych". Cieszymy się, że w gronie jego laureatów znalazł się uczeń klasy VI b naszej Dwójki -Bartosz Angowski. Jego praca uzyskała wyróżnienie. Gratulacje, Bartku!
Anna Piórkowska
Nasi uczniowie na konkursie w WDK
W dniu 9 października 2018r. 11 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim propagującym wiersze Hanny Niewiadomskiej. W swojej twórczości poetka nawiązuje do tradycji Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, w humorystyczny sposób opisując rzeczywistość bliską dziecięcemu postrzeganiu świata. Recytatorskie prezentacje uczestników trwały ponad dwie godziny, oceniano je w dwóch kategoriach wiekowych. Troje uczniów ze SP2 zostało laureatami tego konkursu: w grupie uczniów klas I - III 1. miejsce zdobyła Lena Wiśniewska z klasy Ia, w a przedziale klas IV - VI 2. miejsce zajęła Agata Sadłowska z klasy VIa (przyg. przez p. E. Cieślak-Wartecką), a wyróżnienie otrzymał Fabian Płachta z kl. Vc (przyg. przez p. M. Lewandowską). Gratulacje!
M. Lewandowska
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie