• VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas III   „Mała Liga Zadaniowa”.
          • VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas III „Mała Liga Zadaniowa”.

• W tym roku szkolnym reaktywowaliśmy Konkurs Matematyczny "Mała Liga Zadaniowa". Tym razem rozegrany będzie w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. Wszelkie informacje oraz zadania na poszczególne etapy wysyłamy drogą mailową - na stronie zamieszczony jest tylko regulamin.

Na etap powiatowy zapraszamy 16 marca 2024 r. o godz. 10.00 do  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Wąbrzeźnie – ul. Wolności 30.

10.00- 11.00- uczniowie klas III piszą test;

11.00- 11.30- sprawdzenie testów uczniów

11.30- uroczyste podsumowanie konkursu - wręczenie nagród zwycięzcom

Przewidywane zakończenie ok. 11.45

regulamin_2024.docx

• 104. rocznica powrotu Wąbrzeźna do Polski

• 20 stycznia 1920 roku wojsko polskie wkroczyło do Wąbrzeźna, co oznaczało powrót miasta do Macierzy po 148 latach zaborów. Z tej okazji 19 stycznia przedstawiciele władz miasta i powiatu zgromadzili się przy tablicy Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół", bo złożyć kwiaty i oddać cześć tym, którzy walczyli o niepodległość Polski. Także klasa III B wraz z wychowawczynią Iwoną Witkowską oraz bibliotekarzem Pawłem Beckerem była obecna na tych uroczystościach, złożyliśmy kwiaty, uczniowie Miłosz Zaborowski i Antoni Wiwatowski odczytali wspomnienia z wkroczenia wojsk polskich i wizyty gen. Józefa Hallera w naszym mieście przed 104 laty. Była to lekcja patriotyzmu w praktyce.

• Dzień Kubusia Puchatka i Dzień Popcornu

• 18 stycznia obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka oraz Dzień Popcornu. Uczniowie klas I-III mogli w stołówce uraczyć się ciepłym popcornem oraz napić się zimowej herbatki. Cały dochód (880 zł) został przeznaczony dla czworonożnych podopiecznych Stowarzyszenia "S.O.S. dla zwierząt".
            Ponadto wszyscy chętni mogli skorzystać z fotobudki w specjalnej ramce z bohaterami książki A. Milne`a "Kubuś Puchatek".

• Co to jest VR i jak działa?

• Wirtualna rzeczywistość (VR) to zaawansowana technologia, która umożliwia użytkownikom doświadczanie i interakcję z komputerowo wygenerowanym trójwymiarowym środowiskiem, którym można stymulować w dowolny sposób.
            Uczniowie naszej szkoły mają możliwość obcowania z nauką za pomocą tej nowoczesnej technologii. Zakładając okulary VR
             mogą przenosić się w inny świat – może to być powierzchnia Księżyca, słynne muzeum, czy też tętniący życiem ocean. Mogą także oglądać trójwymiarowe modele brył, cząsteczek związków chemicznych, a także układy i narządy ludzkiego ciała. Zajęcia z wykorzystaniem okularów VR dostarczają uczniom niezapomnianych wrażeń.
        • Szkolny Budżet Obywatelski

• Już niedługo rusza w szkole głosowanie w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.  W dniach od 22 do 29 stycznia uczniowie poprzez głosowanie będą decydować, które zgłoszone projekty zostaną zrealizowane.

Zapraszamy do zapoznania się z zgłoszonymi projektami.

Wpłaty za obiady

za miesiąc  styczeń  2024 r.

22  dni żywieniowe: dla dzieci z oddziałów przedszkolnych,

uczniów  klas   I-VIII  i  nauczycieli

Koszt całej porcji  - 242 zł  -  nauczyciele i uczniowie kl. IV-VIII (ul. Wolności 11)

Koszt małej porcji  dla dzieci z oddziałów przedszkolnych 176  zł (8 zł x 22 dni)