• Przywitaliśmy wiosnę w ZOO!

• Uczniowie klas: 5b i 6b wraz z opiekunkami 21 marca przywitali  wiosnę w gdańskim zoo 😊 Choć pogoda nas nie rozpieszczała, wyjazd był pełen ciekawych wydarzeń i pozytywnych emocji. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję wziąć udział w pokazowym karmieniu zwierząt – szarytek morskich oraz pingwinów przylądkowych. Dzieci podczas spotkania z opiekunami zwierząt mogły zadać pytania dotyczące życia oraz ich codziennych zwyczajów. Była to świetna okazja, aby wysłuchać różnych historii o zwierzętach, a także o kulisach codziennej pracy z nimi. Mogliśmy  przyjrzeć się treningowi medycznemu fok, który umożliwia ich opiekunom monitoring stanu zdrowia podopiecznych.

Z okazji pierwszego dnia wiosny pracownicy zoo przygotowali szereg atrakcji. Dzieci mogły zagrać w grę terenową, pt.: „Super moce zwierząt” oraz  grę, której motywem przewodnim były dzikie koty mieszkające w zoo.  Na placu kucy szetlandzkich, przy stoisku edukacyjnym, edukatorzy opowiadali o misji kampanii #Fota bez dzikiego kota, dzieci mogły zobaczyć i dotknąć czaszek różnych dzikich kotów. Tam również była możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia w towarzystwie sympatycznej maskotki lwa.

Dzieci wróciły z zoo z pamiątkowymi zdjęciami oraz kolorowymi magnesami, które otrzymały z okazji kampanii edukacyjnej #fota bez dzikiego kota. Jej celem było uświadomienie dzieciom problemu dziko żyjących zwierząt, które bardzo często są zabierane  z ich naturalnego środowiska i traktowane jak egzotyczne zabawki.

Więcej informacji na temat kampanii: https://zoo.gda.pl/edukacja/fota-bez-dzikiego-kota/

Anna Piórkowska

• Konkurs baśni

• Ostatni marcowy szkolny dzień upłynął naszym czwartoklasistom pod znakiem magicznych przedmiotów i niezwykłych, baśniowych postaci, wokół których krążyły ich myśli, gdy rozwiązywali zadania konkursu znajomości baśni organizowanego przez p. Annę Piórkowską. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością treści utworów, sprawnie też dokonywali ich analizy, wykonując różnorodne zadania. „Najlepszymi z najlepszych” okazali się:

- Jan Krajewski (IV a) – I miejsce

- Nina Jabłońska (IV a) – II miejsce

- Zuzanna Pirowska (IV a) – III miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań!

(red. Anna Piórkowska)