• Dziękujemy Radzie Rodziców

• Uczniowie 4a z wychowawczynią panią Elą Cieślak-Wartecką,  w ramach nagrody za zajęcie I miejsca w  konkursie na zorganizowanie klasowego dnia Zielonych Warzyw i Owoców, wybrali się do Kręgelnii ,,Mango” w Wąbrzeźnie.

Podczas pobytu uczniowie grali  w kręgle i bilard. Cieszy nas, że uczniowie świetnie się bawili w kręgielni! Taka forma rozrywki może mieć pozytywny wpływ na ich rozwój oraz na relacje między nimi. Gry sportowe, takie jak kręgle i bilard nie tylko zapewniają rozrywkę, ale również pozytywnie wpływają na zdrowie fizyczne i emocjonalne uczniów.

Dlatego warto zachęcać uczniów do spróbowania swoich sił w tych grach. Niektórzy uczniowie deklarowali, że na pewno jeszcze nie raz odwiedzą kręgielnie.

Nagrodę ufundowała Rada Rodziców, za okazane wsparcie bardzo dziękujemy.

Pedagodzy szkolni.

• Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

• Tuż przed Świętem Narodowym Trzeciego Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia nawiązująca do historycznych wydarzeń z 1791r. Uczniowie z klas: 4c,5d,6a, 6b i 8b pod merytoryczną opieką nauczycieli: Magdaleny Lewandowskiej, Małgorzaty Rutkowskiej oraz Janusza Przybyły przedstawili zgromadzonym uczniom Dwójki program słowno-muzyczny, w którym przeszłość spotkała się z teraźniejszością, sceny uchwalenia Konstytucji 3 maja z pytaniem o sens wolności, rozumienia pojęcia naród i ojczyzna.

Tekst: Magdalena Lewandowska

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Wąbrzeźnie

ogłasza nabór na 8 wolnych miejsc do klas I na rok szkolny 2023/2024

rekrutacja uzupełniająca prowadzona jest za pośrednictwem strony internetowej:

www.rekrutacja.wabrzezno.com  „Wypełnij wniosek”

Termin rejestracji w systemie od 4 maja 2023r. (godz. 15.00) do 10 maja 2023r. do godz. 20.00.

W dniach od 4 maja 2023r. do 11 maja 2023r. do godz. 15.00 należy złożyć w placówce wniosek w wersji papierowej.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 informuje, że nie prowadzi rekrutacji uzupełniającej do oddziałów przedszkolnych ze względu na brak wolnych miejsc.

• WYCIECZKA DO GRODU KOPERNIKA

• 26 kwietnia dzieci z grup: "Biedroneczki" i "Żabki", a 28 kwietnia z grup: "Motylki" i "Ślimaczki" odbyły wycieczkę do Torunia. Dwie grupy oglądały w Planetarium seans "Cudowna podróż", a dwie pozostałe były Baju Pomorskim na przedstawieniu "Kapelusz Pani Wrony". Następnie wszystkie dzieci korzystały ze sprzętów w Kinder Parku. To była udana wyprawa, pełna zabaw. Zmęczone, ale szczęśliwe dzieci wróciły do domu pełne wrażeń.

(E.Grzybowska)

• Konkurs z języka angielskiego

• Dnia 4 maja 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie z języka angielskiego „English Teaching”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Książkach. W zmaganiach brały udział cztery szkoły: organizatorzy, szkoły z Jarantowic, Myśliwca oraz SP2 z Wąbrzeźna. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych, dla klas 4-6 i 7-8. W obu kategoriach drużyny z naszej szkoły zajęły I MIEJSCA!!!

W konkursie udział wzięli:

Lena Wollenberg 5c

Julia Gumuła 6a

Nadia Lubińska 6b

Sandra Kolano 7a

Marek Zimnicki 8b

Mikołaj Jaworski 8d

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Wycieczka do Górzna

• 27 kwietnia klasy 2b i 3b wraz z wychowawczyniami i Panią pedagog wybrały się na wycieczkę autokarową do Wioski Mydlarskiej w Górznie.

Już przy wysiadaniu z autobusu urzekły nas piękne, pagórkowate tereny, które ukształtowały lodowce miliony lat temu.

Wśród takiego krajobrazu dzieci miały możliwość upieczenia sobie kiełbasek nad ogniskiem...były to najszybciej przyrządzone kiełbaski - jedne w błyskawicznym tempie nabrały koloru węgla😉, inne ledwo się podgrzały. Ale zostały zjedzone ze smakiem.

Kolejną atrakcją było wykonanie swojego mydełka; dzieci wybierały kształty, zapachy, kolory oraz zioła i płatki kwiatów, które znalazły się w ich mydłach. Do kompletu wykonały też kolorową, pachnącą sól do kąpieli.

Brały też udział w pokazie prania i maglowania sprzed 80, 90 lat...a na koniec wydały swoje kieszonkowe na zakupy w wiosce.

Iwona Wikowska

• Wycieczka do Biskupina

• 25.04 klasa Ib i II c udały się na wycieczkę do Biskupina.

Na miejscu podzieliliśmy się na 2 grupy i wraz z przewodnikami rozpoczęliśmy zwiedzanie Biskupina. Dowiedzieliśmy się bardzo wielu rzeczy, m.in. , że pierwotnie stało tu 106 chat w 13 rzędach, rozdzielonych uliczkami. Obecnie znajdują się tu 2 rzędy chat. Spotkaliśmy przed nimi ludzi zajętych codziennymi obowiązkami m.in. snycerza, , rogownika, garncarza. Podziwialiśmy także wnętrze chat, wał z falochronami, most, wieżę obronną. Dzieci z uwagą słuchały opowieści przewodników. A na koniec oczywiście zakup pamiątek! Radości było co nie miara. Wycieczka była bardzo udana!

Sylwia Szczepaniak, Dorota Pyć

• Konkurs rozstrzygnięty

• Wyniki konkursu na najciekawszy plakat promujący ideę tolerancji.

I miejsce               7a z  wychowawczynią panią Malwiną Stopyrą

5a z wychowawcą panem  Łukaszem Murawskim

5b z wychowawczynią panią  Marysią Przytuła-Blonkowską

Nagroda dla klas za zajęcie I miejsca: wyjście do Kręgielni ,,Mango” w Wąbrzeźnie.

Wyróżnienie:

4b z wychowawczynią  panią Anną Piórkowską

5d z wychowawczynią panią Ewą Markiewicz

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
            Gratulujemy wszystkim wyróżnionym.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców, za okazane wsparcie bardzo dziękujemy.

Organizator Zespół ds. Kształcenia Specjalnego pani Maria Przytuła-Blonkowska oraz pedagodzy szkolni.