• Informacja o rekrutacji w roku szkolnym 2023-2024

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II
            w Wąbrzeźnie

informuje, że rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas I na rok szkolny 2023/2024 prowadzona jest
            za pośrednictwem strony internetowej:

www.rekrutacja.wabrzezno.com a „Wypełnij wniosek”

od 22 lutego 2023r. do 28 lutego 2023r. do godz. 15.00 będą przyjmowane

ZGŁOSZENIA do klasy pierwszej od kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły (do zgłoszenia dołącza się oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców kandydatai kandydata)

DEKLARACJE o kontynuacji wychowania przedszkolnego.

• od 1 marca 2023r./godz.13.00 do 16 marca 2023r./do godz. 20.00

będą przyjmowane wnioski nowych kandydatów do oddziałów przedszkolnych

kandydatów do klas pierwszych zamieszkałych poza obwodem szkoły

• od 1 marca 2023r./godzina 13.00 do 17 marca 2023r./godzina 15.00
              rodzice/opiekunowie składają w sekretariacie szkoły w wersji papierowej wygenerowany z systemu wniosek o przyjęcie wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów (załączniki dostępne na stronie internetowej szkoły w zakładce rekrutacja lub w sekretariacie przy ulicy Wolności 30).

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce rekrutacja.

• Z okazji Dnia Babci  i Dziadka  serdeczne życzenia  przesyłają  przedszkolaki z Dwójki 😊

• „Babciu, Dziadku w dniu Waszego święta,                                                                                                              serdeczne życzenia składają Wam  wnuczęta.                                                                                                        Wy zawsze wszystko najlepiej wiecie.                                                                                                                        Smutno by było bez Was na świecie.                                                                                                                      Uczycie kochać, być dobrym, uczciwym,                                                                                                                 życzliwym, uczynnym, ciepłym i wrażliwym.                                                                                                              Za to Was bardzo, ach bardzo kochamy!”

• W rocznicę 20 stycznia

• 20 stycznia przypadła 103. rocznica powrotu Wąbrzeźna w granice niepodległej Polski. Z tej okazji spotkaliśmy się przy tablicy Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" by wspólnie oddać cześć bohaterom tamtych dni
            i wspomnieć wkroczenie wojsk polskich do naszego miasta w 1920 roku. Podczas uroczystości po odegraniu hejnału Wąbrzeźna przygotowani przez bibliotekarza Pawła Beckera, uczniowie z naszej szkoły z klas II B, II C, II D oraz III B wyrecytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Po przemowach burmistrza Tomasza Zygnarowskiego i posła Tomasza Szymańskiego delegacje złożyły przy tablicy kwiaty i znicze. W imieniu naszej szkoły kwiaty złożyła dyrektor Ilona Czarnecka, nauczyciele Paweł Becker i Monika Dąbrowska oraz uczniowie Zoja Błaszkowska i Nikodem Hyjek. W imieniu zuchów z patrolu ZHP "Błękitne misie" znicz postawili Nikola Murawska
            i Julian Sikora.

Także tego dnia klasa VIII D wraz z wychowawczynią Katarzyną Wąż
            i bibliotekarzem Pawłem Beckerem odwiedzili miejsca związane
            z wydarzeniami sprzed 103 lat, m.in. groby żołnierza Władysława Gajewskiego, tablicę "Sokoła", dom ówczesnego burmistrza Franciszka Łukiewskiego czy siedzibę sztabu wojskowego.

Fot. Paweł Becker, Anna Borowska (Urząd Miasta Wąbrzeźno)

• Różowe skrzyneczki – nasza wspólna sprawa!

• Pod tym hasłem, w poniedziałek 16.01.2023 r.  wolontariuszki projektu Kulczyk Foundation i marki Rossmann „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny” – Lena Herbowska i Kalina Wacławska,  zorganizowały spotkanie dotyczące funkcjonowania Różowych skrzyneczek w naszej szkole. W spotkaniu wzięły udział przedstawicielki wszystkich klas 4-8, dziewczyny z Rady Samorządu Uczniowskiego, opiekunka RSU oraz pani Dyrektor. Lena i Kalina opowiedziały o działaniach w ramach projektu „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”, jego celach oraz finansowaniu.  Uczestniczki spotkania poruszyły kwestię niszczenia skrzyneczek oraz marnotrawstwa  ich zawartości. Dziewczyny wspólnie zastanawiały się jak poprawić sytuację oraz jak wpłynąć na osoby, które bezmyślnie niszczą i marnują wspólne dobro. Wszystkie wypracowane pomysły dziewczyny z Rady Samorządu Uczniowskiego spisały i  już wkrótce będą wcielać je w życie. Miejmy nadzieję, że z powodzeniem!

M. Sukowska

Opiekunka RSu

• Dyskoteka karnawałowa

• W piątek, 13 stycznia odbyła się kolejna dyskoteka szkolna. Tym razem uczniowie bawili się w stylu vintage, lat 80 i 90.  Chętni uczniowie mogli odpowiednio się wystylizować i wczuć się w klimat tamtych lat. Nie obyło się również bez znanych i lubianych przebojów Britney Spears  czy Backstreet Boys J   Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.