•  Wpłaty za obiady   w październiku  2022 r.
          • Wpłaty za obiady w październiku  2022 r.

•   PAŹDZIERNIK  2022 r.

19  dni żywieniowych: dla uczniów klas I-VIII  i  nauczycieli;

20  dni żywieniowych: dla oddziałów przedszkolnych* -

14 października Dzień Edukacji Narodowej jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, w związku z tym obiady wydawane są tylko dla dzieci                           z oddziałów przedszkolnych.

31 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, w tym dniu nie ma obiadów - stołówki są zamknięte.

– koszt całej porcji  190 zł  -  nauczyciele i uczniowie kl. IV-VIII (10zł x 19 dni)

– koszt małej porcji  dla dzieci z oddziałów przedszkolnych 140 zł  (7 zł x 20 dni)

– koszt małej porcji  dla uczniów  kl. I-III  133 zł  (7 zł x 19 dni)

do 5.10.2022 r.

• Akcja sieci sklepów LIDL - Szkoły pełne talentów

• Szanowni Państwo,nasza szkoła przystąpiła do udziału w akcji sieci sklepów Lidl - SZKOŁY pełne TALENTÓW. Dzięki zebranym "Talenciakom" możemy wziąć udział w losowaniu nagród oraz wymieniać kupony na nagrody w postaci wyposażenia szkoły w różne pomoce dydaktyczne i sprzęt elektroniczny. Zwracamy się do wszystkich sympatyków naszej szkoły o przypisywanie "Talenciaków" naszej szkole. "Talenciaki" można wrzucać do specjalnych pudełek, które zostały wystawione w 2 miejscach na terenie szkoły: w sekretariatach. przy ul. Wolności 30 i ul. Wolności 11.Z góry dziękujemy za włączenie się do akcji i wsparcie dla szkoły!

• Orlen- z podwórka na bieżnię

• W czwartek uczniwie klas IV - VI okolicznych szkół wzięli udział udział w ogólnopolskiej akcji “ORLEN z podwórka na bieżnię 2022”. Rywalizacja sportowa na miejskim stadionie im. Jana Wesołowskiego została połączona z zabawą. Każdy uczestnik projektu otrzymał pamiątkową koszulkę oraz medal, a w trakcie imprezy - owoce i wodę.

Jesteśmy dumni z naszych Dwójkowiczów, którzy brali udział w biegach.

Szczególne słowa uznania należą się najlepszym z najlepszych 🙂

Wojtek Dziaduszewski z klasy V a w swojej kategorii wiekowej okazał się najszybszy i zajął pierwsze miejsce, a reprezentanci Dwójki w sztafecie - dwunastoosobowe zespoły dziewcząt i chłopców - w zaciętej walce na bieżni pokonały drużyny rywali i ukończyły wyścigi z pierwszą lokatą! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

• Przedstawienie teatralne

• W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w profilaktycznych przedstawieniach teatralnych. Aktorzy Teatru Kurtyna z Krakowa zaprezentowali uczniom trzy spektakle.

Najmłodsi uczniowie obejrzeli bajkę profilaktyczną pod tytułem „Wyspa skarbów”. Dzięki podróży odbytej z bohaterem  odkryli, że wyobraźnia i czytanie książek są dużo ciekawsze niż gry komputerowe oraz że warto zawierać przyjaźnie i współpracować w osiąganiu wspólnego celu.

Z kolei uczniowie klas IV – VI zobaczyli przedstawienie „Przesłuchanie” . Śledząc losy bohaterów uczniowie dowiedzieli się, jakie konsekwencje prawne grożą internetowym hejterom, jak radzić  sobie z negatywnymi emocjami, zachowaniami agresywnymi oraz jak  troszczyć się  o własne bezpieczeństwo w relacjach opartych o kontakty w Sieci.

Natomiast najstarsi uczniowie uczestniczyli  w  spektaklu „Cisza”. Problemy rodzinne wpędziły młodego bohatera przedstawienia  w depresję i popychały do próby samobójczej. Jak sobie radzić w stanach depresyjnych i gdzie szukać pomocy? Tego uczniowie  dowiedzieli   się,  oglądając  spektakl.

/red. Anna Zaniewska/

• "Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty" - rok szkolny 2022/2023

• Informujemy, że na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy zamieszczony został Regulamin ogólny konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w województwie kujawsko-pomorskim dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych w roku szkolnym 2022/2023 wraz z terminarzem konkursów. W roku szkolnym 2022/2023 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego planowane jest przeprowadzenie konkursów przedmiotowych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z następujących przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, język angielski, język niemiecki, język polski, matematyka, informatyka.

Jednocześnie przypominamy, że konkursy przedmiotowe obejmują i poszerzają treści podstawy programowej. Do 30 września będą dostępne regulaminy poszczególnych konkursów. Na stronie Kuratorium są już zamieszczone zakresy wymagań konkursów przedmiotowych z j. polskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, angielskiego i rosyjskiego oraz z geografii i matematyki.

Formularze zgody na udział w konkursach będą wydawać i zbierać nauczyciele poszczególnych przedmiotów.

Proszę też pamiętać, że na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy w zakładce „Konkursy i olimpiady” dostępne są testy oraz klucze odpowiedzi z poprzednich lat.

Konkursy przedmiotowe w SP2, terminarz:

Konkursy_przedmiotowe_(1).pdf

Terminarz_konkursow_(2).pdf

• Tydzień zrównoważonego Transportu.

• Szanowni nauczyciele, drodzy uczniowie w dniach od 16 do 22 września obchodzimy Tydzień Zrównoważonego Transportu. Zachęcam by w tych dniach docierać do szkoły w sposób ekologiczny, zdrowy i aktywny np. rowerem, hulajnogą, rolkami czy piechotą.

• Akcja "Narodowe Czytanie"

• 5 września w klasie 2b odbyło się spotkanie z naszym szkolnym bibliotekarzem, Panem Pawłem Beckerem. Wizyta odbyła się z okazji akcji "Narodowe Czytanie", które corocznie odbywa się pod patronatem pary prezydenckiej. W tym roku cała Polska czytała "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.
            Uczniowie z klasy drugiej wysłuchali utworu "Powrót taty". Mieli okazję poznać treść tej niezwykle wzruszającej ballady oraz staropolskie słowa i ich znaczenie. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonały też rysunki na podstawie wysłuchanego tekstu.
            Red. Iwona Witkowska