• dla uczniów

•     Zasady zdalnego nauczania

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkoły związanego z zagrożeniem epidemicznym nauka jest realizowana poprzez wykorzystanie metod i technik kształcenia na odległość.

Nauczanie zdalne jest obowiązkowe, a zatem tylko usprawiedliwione przez rodzica okoliczności zwalniają ucznia z uczestnictwa w lekcji w wyznaczonym czasie.

• plan wszystkich klas znajduje się na stronie www szkoły,
          • j. polski, j. niemiecki, j. angielski, matematyka, geografia, biologia, historia, chemia, fizyka, WOS, informatyka – zajęcia odbywają się wg. poniższego planu za pomocą platformy Zoom – połączenie online; nauczyciel w czasie tych spotkań informuje ucznia o ewentualnych materiałach wysłanych za pośrednictwem dziennika Librus, przeznaczonych do pracy samodzielnej w domu,
          • muzyka, plastyka, technika, religia, edb, doradztwo zawodowe – w godzinach z powyższego planu materiały  wysyłane są do uczniów za pośrednictwem dziennika Librus; w miarę potrzeb ,po wcześniejszej informacji, nauczyciel będzie kontaktował się z uczniami za pomocą platformy Zoom – krótkie omówienie tematu, wyjaśnienie pojęć.
          • W-f – na początku pierwszej godziny z powyższego planu nauczyciel nawiązuje krótkie połączenie za pomocą platformy Zoom – omawia z uczniami poszczególne zadania, ćwiczenia.
          • Kontakt z wychowawcą – podstawowy za pomocą dziennika Librus, kontakt telefoniczny, w miarę potrzeb spotkania online z uczniami na platformie Zoom